Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

VIII Festiwal Dyplomatyczny – „Dyplomacja Czterech Stron Świata”

Grafika promująca ósmą edycję festiwalu dyplomatycznego

Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego KSSM UJ gorąco zaprasza wszystkich zainteresowanych dyplomacją i stosunkami międzynarodowymi na ósmą odsłonę Festiwalu Dyplomatycznego!

W tym roku odbędzie się ona pt. „Dyplomacja Czterech Stron Świata”. W ramach naszego wydarzenia będziecie mieli okazję odbyć prawdziwą międzykontynentalną podróż.

Festiwal odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku, w Sali Wystawowej Auditorium Maximum UJ. Szczegółowy harmonogram opublikujemy niebawem.

Podczas konferencji naukowej zaproszeni eksperci zmierzą się z odpowiedzią na wyzwania współczesnej dyplomacji. Kolejne panele będą skupione na zagadnieniach z dziedziny stosunków międzynarodowych i dyplomacji dotyczących różnych części globu. Nie zabraknie również panelu studenckiego, podczas którego nasi Koledzy i Koleżanki podzielą się z Wami swoim dorobkiem naukowym.

Projekt „Dyplomacja Czterech Stron Świata” będzie stanowił rozszerzoną wersję cyklu o tej samej nazwie, trwającego w ramach działalności jednej z sekcji Koła – Prawa Międzynarodowego i Praktyki Dyplomatycznej. Dotychczas odbyły się spotkania zgłębiające działalność placówek dyplomatycznych w Japonii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Armenii, Belgii, Jordanii, Gruzji, Chinach i Iranie korzystając z doświadczenia Członków KSSM UJ, którzy odbyli w tych miejscach praktyki studenckie. W związku z cieszącą się popularnością takich spotkań, KSSM UJ postanowiło stworzyć szansę uzyskania najlepszych informacji od samych szefów placówek zapraszając ich do wzięcia udziału w konferencji naukowej.

Festiwal daje również szansę sprawdzenia się w praktycznym aspekcie dyplomacji. Cel ten spełnia w VIII edycji Turniej Debat Parlamentarnych otwarty dla studentów szkół wyższych z całej Polski. Turniej będzie poprzedzony warsztatami dla uczestników, które wyposażą ich w niezbędną wiedzę i umiejętności.

Festiwal Dyplomatyczny jest cyklicznym wydarzeniem KSSM UJ. Pierwszy raz został zorganizowany w 2010 roku. Od tego czasu jest to jeden z najważniejszych projektów Koła, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń uniwersyteckich. Siedem poprzednich edycji cieszyło się ogromną popularnością. Nie zawiedźcie nas i ty razem!

Plakat promujący ósmą edycję Festiwalu Dyplomatycznego

Harmonogram konferencji

Harmonogram debat odbywających się w trakcie konferencji

Pliki do pobrania
pdf
Folder promocyjny VIII Festiwalu Dyplomatycznego