Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

[Archiwum] Nowy projekt KSSM UJ – Podcast „Granicę Dalej”

Logo Podcastu "Granicę Dalej"

Podcast Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych „Granicę Dalej” –  to projekt, który powstał z potrzeby zachowania komunikacji w uniwersyteckiej społeczności w warunkach zdalnego kształcenia. Podcasty miały wyjść poza tematy zajęć i jednocześnie być zrozumiałe nie tylko dla studenta stosunków międzynarodowych lub nauk politycznych. I chyba się udało, ponieważ wśród słuchaczy mamy osoby z całego świata, m. in. z Islandii, Francji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych czy Indii! 

“Granicę Dalej” prezentuje słuchowiska w kilku cyklach. Są to przede wszystkim Prasówki, które pojawiają się co tydzień z objaśnieniem skomplikowanych wątków polityki międzynarodowej. Prasówki starają się przybliżyć specyfikę kilku regionów, jak na razie występują części amerykańska (Maria Sobuniewska), bliskowschodnia (Wiktor Samek), zachodnioeuropejska (Kamila Kuczyńska), wschodnioeuropejska (Eduard Bukata) oraz dalekowschodnia (Karolina Krupa). Kwestie omawiane w Prasówkach rzadko znajdziecie w codziennych wiadomościach, dlatego grono naszych słuchaczy rośnie. 

Oprócz prasówek prezentujemy także rozmowy z ekspertami, pracownikami Instytutu i przedstawicielami sekcji KSSM UJ. Są to dłuższe formy, które przygotowywane są w oparciu o badania pracowników czy pracę studentów w sekcji. Poruszamy kwestie trudne i aktualne. Trzeba przyznać, że szkolimy się także w promocji podcastów, dlatego warto zajrzeć na nasze konto instagramowe i facebookowe, gdzie zamieszczamy grafiki, plakaty i dodatkowe informacje, także o naszych prelegentach! Taka forma jest możliwa dzięki pracy osób odpowiedzialnych za komunikację i technikę, czyli: Kasi Sypień, Agaty Pyki, Gabrysi Dąbrowskiej.

Stroną graficzną promocji podcastu zajmuje się Kamila Kuczyńska.

Naszymi celami jest zarówno budowanie platformy służącej wymianie myśli, jak i zacieśnianie współpracy wewnątrz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Chcemy budować naszą wspólnotę, a przy okazji być miejscem w internecie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie do nas napisać na maila podcasty@kssm.pl, chętnie kontaktujemy się z naszymi słuchaczami!

 

Znajdziecie nas na: 

Link do Linktree KSSM UJ

Fanpage KSSM UJ na Facebooku

Profilu KSSM UJ na Instagramie

Drużyna podcastu “Granicę Dalej”