Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

[Archiwum] KSSM UJ x Jagiellonian University International Model United Nations

Zdjęcie z uczestnikami wydarzenia JAGIMUN 23-25 listopada 2018 roku.

Szanowni członkowie i sympatycy  Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ.

W tym roku podjęliśmy współpracę z Jagiellonian University International Model United Nations – Jagimun!

Czy myślałeś o kiedykolwiek zostaniu dyplomatą lub szukasz możliwości rozwoju swojej kariery politycznej?

Oto nadchodzi Jagiellonian University International Model United Nations. Konferencja w formacie symulacji posiedzeń Organizacji Narodów Zjednoczonych, organizowana przez jedyne, w pełni międzynarodowe stowarzyszenie naukowe działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim – the Association of International and Area Studies.

Jagiellonian University International Model United Nations (JagiMUN) to symulacja posiedzeń ONZ organizowana w formie konferencji naukowej, podczas której jej uczestnicy, głównie studenci, starają się odtworzyć posiedzenia poszczególnych ciał Organizacji Narodów Zjednoczonych, w ten sposób kształcąc bądź doskonaląc swoje cechy przywódcze, umiejętność wystąpień publicznych czy zdolności negocjacyjne i językowe. Konferencja umożliwia uczestnikom wcielić się w rolę ambasadorów państw członkowskich ONZ i zabrać głos w dyskusji na temat bieżących problemów o zasięgu międzynarodowym będących na agendzie prawdziwej ONZ.

JagiMUN jest jedną z największych konferencji organizowanych w tej formie w Europie Środkowo-Wschodniej i przyciąga uczestników z całej Europy, a nawet ze świata. W 2016 i 2017 roku JagiMUN był gospodarzem konferencji, w której wzięli udział obywatele z ponad 60 krajów świata, kładąc nacisk na to, by każdy uczestnik został doceniany za swoje zaangażowanie i wkład w konferencję. W istocie w poprzednich edycjach JagiMUN wzięło udział ponad 200 osób, wśród których znaleźli się uczestnicy, organizatorzy oraz liczni wolontariusze.

Podczas tegorocznej edycji JagiMUN pragnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczestników i otwiera możliwość aplikowania do komitetów na różnym poziomie zaawansowania, by jednocześnie umożliwić udział w konferencji zarówno początkującym osobom zainteresowanym tym formatem konferencji, jak i doświadczonym delegatom.

JagiMUN oferuje możliwość uczestnictwa w jednym z 6 komitetów ONZ: Radzie Bezpieczeństwa ONZ (Security Council), Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ (Economic and Social Council), Komitecie Prawny (Legal Committee), Radzie Praw Człowieka (Human Rights Council), Biurze ONZ ds. Narkotyków i przestępczości (United Nations Office on Drugs and Crime).

Dodatkową atrakcją konferencji będzie posiedzenie komitetu NATO, które ma na celu wzmocnienie wiedzy wśród członków konferencji na temat istoty sojuszu dla państw Europy Środkowo-Wschodniej.

JagiMUN to nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia akademickiego, ale także szansa na poznanie ciekawych ludzi z całego świata. A co najważniejsze, ludzi, z którymi możecie dzielić wspólne zainteresowania i tematy do rozmów.

Organizatorzy czekają na ponad 150 delegatów z Polski i ze świata, gwarantując, że każdy uczestnik wróci z konferencji bogatszy o wspaniałe wrażenia!

Aplikować można na stronie: https://mymun.com/muns/jagimun-2018

Serdecznie polecamy!

Grafika promocyjna JagiMUN

Grafika informująca o zbliżającym się terminie składania aplikacji