Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

[Archiwum] VIII Festiwal Dyplomatyczny „Dyplomacja Czterech Stron Świata” – 24-25 kwietnia 2017 r.

KSSM UJ już po raz ósmy organizuje Festiwal Dyplomatyczny! Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyplomacją i stosunkami międzynarodowymi. W tym roku Festiwal odbędzie się pt. „Dyplomacja Czterech Stron Świata”. W ramach naszego wydarzenia będziecie mieli okazję odbyć prawdziwą międzykontynentalną podróż.

VIII Festiwal Dyplomatyczny odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2017 r. w Sali Wystawowej A Auditorium Maximum. Dwudniowe wydarzenie łączy w sobie ogólnopolską konferencję naukową oraz debaty parlamentarne. Podczas konferencji naukowej zaproszeni eksperci zmierzą się z odpowiedzią na wyzwania współczesnej dyplomacji. Kolejne panele będą skupione na zagadnieniach z dziedziny stosunków międzynarodowych i dyplomacji dotyczących różnych części globu. Nie zabraknie również panelu studenckiego, podczas którego nasi Koledzy i Koleżanki podzielą się z Wami swoim dorobkiem naukowym.

Plakat promujący ósmą edycję Festiwalu Dyplomatycznego

Harmonogram konferencji

DEBATY PARLAMENTARNE

Festiwal daje również szansę sprawdzenia się w praktycznym aspekcie dyplomacji. Cel ten spełniają w VIII edycji debaty parlamentarne otwarte dla studentów szkół wyższych z całej Polski. Rozgrywki będą poprzedzone warsztatami dla uczestników, które wyposażą ich w niezbędną wiedzę i umiejętności.

Pragniemy poinformować, iż Partnerem Strategicznym debat parlamentarnych „Dialog na arenie międzynarodowej” w ramach VIII Festiwalu Dyplomatycznego jest Fundacja Polska Debatuje. To właśnie Fundacja Polska Debatuje przeprowadzi warsztaty z debatowania dla uczestników wydarzenia, a także zapewni profesjonalną opiekę sędziowską w trakcie debat.

W tym roku ogłaszamy nabór na 8 drużyn dwuosobowych, dlatego już teraz zachęcamy do rejestracji poprzez formularz Google.

Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/s9EaXVcXadUsR1Ip

Grafika promująca ósmą edycję festiwalu dyplomatycznego

O FESTIWALU

Idea Festiwalu Dyplomatycznego jako interdyscyplinarnego wydarzenia łączącego w unikatowy sposób konferencję naukową w części teoretycznej oraz Turniej Negocjacyjny w części praktycznej zrodziła się w roku 2009. Jej pierwsza realizacja miała miejsce rok później. Od tego czasu Festiwal jest nie tylko jednym z najważniejszych projektów Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, czyli KSSM UJ, ale też na trwałe wpisała się w kalendarz wydarzeń uniwersyteckich drugiej połowy roku akademickiego.

Program wydarzenia jest odpowiedzią na współczesne wyzwania dyplomacji. Procesy negocjacyjne we współczesnych stosunkach międzynarodowych, charakteryzujących się dążeniem do wykluczenia użycia siły lub groźby jej użycia, nabierają coraz większego, jeśli nie kluczowego, znaczenia.

Projekt „Dyplomacja Czterech Stron Świata” będzie stanowił rozszerzoną wersję cyklu o tej samej nazwie, trwającego w ramach działalności jednej z sekcji Koła – Prawa Międzynarodowego i Praktyki Dyplomatycznej. Dotychczas odbyły się spotkania zgłębiające działalność placówek dyplomatycznych w Japonii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Armenii, Belgii, Jordanii, Gruzji, Chinach i Iranie korzystając z doświadczenia Członków KSSM UJ, którzy odbyli w tych miejscach praktyki studenckie. W związku z cieszącą się popularnością takich spotkań, KSSM UJ postanowiło stworzyć szansę uzyskania najlepszych informacji od samych szefów placówek zapraszając ich do wzięcia udziału w konferencji naukowej.