[Archiwum] Ogólnopolska konferencja naukowa „Wyzwania energetyki jądrowej” 20 – 21 marca 2017 r.

Grafika promująca konferencję "wyzwania energetyki jądrowej"

KSSM UJ, KN Energetyków Jądrowych URANIUM, Studenckie Koło SEP nr 19 przy AGH oraz SKN Płomień serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Wyzwania energetyki jądrowej”.

kiedy? 20 – 21 marca 2017 r.

gdzie? Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Celem wydarzenia jest integracja pracowników nauki, doktorantów, studentów oraz przedstawicieli branży energetycznej wokół aktualnych problemów związanych z cywilnym wykorzystaniem energii jądrowej.

Dwudniowy program konferencji obejmuje szereg paneli eksperckich, podczas których goście z czołowych polskich ośrodków akademickich oraz przedstawiciele instytucji związanych z branżą energetyczną zmierzą się z tematem wyzwań energetyki jądrowej na czterech płaszczyznach:

(1) Wyzwania prawne i ekonomiczne energetyki jądrowej w Polsce
(2) Wyzwania technologiczne energetyki jądrowej w Polsce
(3) Wyzwania reżimu nieproliferacji
(4) Wyzwania ochrony środowiska

Uzupełnieniem paneli eksperckich będzie ogólnopolska Debata parlamentarna „Przyszłość energetyczna Polski”, w której wezmą udział przedstawiciele studenckich organizacji naukowych. Uczestnicy podejmą temat perspektyw wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce, a ich wypowiedzi zostaną ocenione przez ekspertów.

Zapraszamy do obserwowania naszego wydarzenia na portalu Facebook (kliknij, aby przejść do wydarzenia).