[Archiwum] Video Konferencja z przedstawicielami European University Institute

W dniu 12 grudnia 2016 r. odbyła się video konferencja z przedstawicielami prestiżowej jednostki European University Institute we Florencji. EUI jest unikatowym międzynarodowym centrum dla studiów doktoranckich i post-doktoranckich.Grafika promująca European University Institute

Instytucja ta co roku oferuje 10 miejsc dla Polaków i pełne finansowanie 4-letnich studiów doktoranckich. Przez 40 lat swojej działalności Instytut zapracował sobie na reputację wiodącej międzynarodowej instytucji akademickiej skupiającej się na Europie.

EUI składa się z czterech departamentów: Ekonomicznego, Historii i Cywilizacji, Prawa oraz Nauk Politycznych i Społecznych.
W Instytucie działa również Robert Schuman Centre for Advanced Studies (RSCAS) skupiający się na badaniach interdyscyplinarnych, porównawczych i politycznych nad głównymi problemami oddziaływującymi na europejskie społeczeństwa. Z kolei Max Weber Programme dla studiów post-doktoranckich skupia się na przygotowaniu do pracy w środowisku akademickim.

Głowy państw, czołowi politycy i profesorowie są regularnymi prelegentami w EUI, jako część długiej tradycji programu konferencji, warsztatów i szkół letnich.

OFICJALNA STRONA EUI

PROFIL NA FACEBOOK.COM