[Archiwum] Jubileusz 20-lecia Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ

Grafika promująca jubileusz 20-lecia Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych

W dniu 3 grudnia 2016 r. Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego świętowało swoją dwudziestą rocznicę istnienia. W związku z tak wspaniałym jubileuszem zorganizowane zostało uroczyste spotkanie, w którym udział wzięły władze uczelni, pracownicy naukowi, członkowie honorowi Koła oraz jego działacze na przestrzeni lat.

Historia Koła zaczęła się w październiku 1996 r.,  gdy ówczesny Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ – prof. dr hab. Andrzej Mania oraz Kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych UJ – prof. dr hab. Erhard Cziomer wyrazili zgodę na utworzenie Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. Od tamtego czasu KSSM UJ jest prężnie działającą organizacją studencką. Obecnie w Kole działa sześć sekcji tematycznych: Sekcja Prawa Międzynarodowego i Praktyki Dyplomatycznej, Sekcja Azjatycka, Sekcja Wschodnia, Sekcja Europejska, Sekcja Afrykańska oraz Sekcja Strategii i Bezpieczeństwa Międzynarodowego. KSSM UJ organizuje wiele wydarzeń: spotkania otwarte, konferencje ogólnopolskie, debaty. Zdecydowanie największym wydarzeniem jest organizowany od 2010 roku Festiwal Dyplomatyczny. Ostania jego odsłona odbyła się pod hasłem: Dyplomacja Unii Europejskiej.

Jako członkowie mamy nadzieję na koleje 20 wspaniałych lat działalności KSSM UJ.

Uroczysty Jubileusz świętowaliśmy w Hotelu Europejskim. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć już na profilu Facebook www.fb.com/KSSMUJ/.

Pełna fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.